ГоловнаКиївВ Іспанії у продавців конфіскували скіфське золото

В Іспанії у продавців конфіскували скіфське золото

За попередньою оцінкою вартість прикрас складає понад 60 мільйонів євро.

В Мадриді вилучили 11 золотих прикрас, що належать до історичної спадщини України. Національна поліція Іспанії за попередніми висновками оцінила колекцію у 60 мільйонів євро.

«Затримали 5 осіб. Золоті ювелірні вироби, що мають велику історичну та економічну вартість, були викрадені та незаконно експортовані та збиралися продати в Мадриді», — такий твіт опублікувала іспанська поліція.

У вилученій колекції — ювелірні вироби, намиста, браслети й сережки.

Судячи із оприлюдненого відео мова може йти про колекцію приватного музею «Родовід». Кияни могли помилуватися пекторалями та прикрасами у «Мистецькому арсеналі» у 2009 році до Дня Незалежності України. Виставка під назвою «З глибин», представляла колекцію «Родовід», що складалася з 21 предмету. Всі вони в різний час знайдені в курганних похованнях скіфського часу (V-Iст. до н. е.) на території України і дожили до наших днів, пройшовши через безліч рук, — від розкрадачів гробниць до приватних колекціонерів.

Скрин відео іспанської поліціїСкрин з афіші виставки 2009 року у Києві. Фото: https://gazeta.ua

Як пише «Європейська правда» з посиланням на Рейтерс, правоохоронці повідомили, що на артефакти були підроблені документи, щоб виглядало так, ніби вони належать Українській православній церкві. В поліції не уточнюють, про яку саме церкву йде мова.

У межах розслідування, яке розпочалося у 2021 році, було заарештовано трьох громадян Іспанії та двох громадян України, після того, як один з експонатів — золотий пояс з головами баранів — продали на приватному аукціоні в Мадриді.

За повідомленням Нацполіції Іспанії, всі експонати зараз вивчаються в Національному археологічному музеї та в Інституті культурної спадщини Іспанії, тому розслідування залишається відкритим.

До слова, Україна майже 9 років судилася із росією за «скіфське золото» із музеїв тимчасово окупованого Криму. Йдеться про колекцію з 565 музейних експонатів, наданих «Центральним музеєм Тавриди», «Керченським історико-культурним заповідником», Національним заповідником «Херсонес Таврійський» та «Бахчисарайським історико-культурним заповідником» для експонування в Музеї Алларда Пірсона лютого 2014 року до 28 травня 2014 року у рамках виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі». В. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв анонсував повернення цієї колекції з Нідерландів в Україну.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини