Чин похорону добровольця Юлії Шевченко звершили у Володимирському кафедральному соборі Києва.
Рідні, друзі, побратими, колеги, а також сотні киян прийшли сьогодні до Володимирського собору, щоб попрощатись та помолитись в пам’ять і Царство Небесне новопреставленому воїну Юлії.
Юлія Шевченко, загинула на східному напрямку фронту.У Володимирському кафедральному соборі в Києві під час прощання з Юлією Шевченко.
Першу звістку, в яку ніхто не міг повірити про загибель Юлії Шевченко, написав її коханий Тарас Сухенюк.
«Вона хотіла тільки одного щасливого сімейного життя. Сімейного життя, яке мають мільйони українців, цього вона хотіла. Хотіла організувати найшикарніше весілля, вона хотіла покликати на нього всіх, всіх своїх знайомих і друзів, родичів. Вона хотіла повінчатись зі мною у Володимирському кафедральному соборі, але на жаль ангели забрали її у мене раніше»», — написав у розпачі військовий.
Молитви й сльози на очах у всіх, хто прийшов прощатись з 24-річною захисницею Юлією Шевченко.
Там, де Юлія мріяла повінчатись, сьогодні їй співали «Вічну пам’ять».
У перші місяці повномасштабного вторгнення Юлія Шевченко долучилася до війська. Вона була заступником командира з морально-психологічного забезпечення. А 31 липня Юлія загинула як герой в одній з найгарячіших точок фронту на сході.
Друзі збирають спогади, щоб написати книгу про Юлію Шевченко.
Її мама Олена написала спогади на своїй сторінці у соцмережі:
«Ти народилася 18.06.1999 коли мені нещодавно виповнилося 20 років, і я дуже тебе чекала. Я просто тебе обожнювала, відправляла твої фото у журнали на різні конкурси, бо ти була найкрасивіша дівчинка на землі».
Юля була дуже самостійною і свідомою. Вона закінчила школу зі срібною медаллю, потім стала студенткою Університету імені Ярослава Мудрого. Закінчила Юлія університет за два дні до широкомасштабного вторгнення — 22 лютого 2022 року.
«На початку війни ти не вагаючись пішла в ЗСУ і попала у 47 омбр, але продовжувала працювати у НАЗК. А восени 2022 року поступила в аспірантуру, бувши у ЗСУ. Ти постійно допомагала родичам хлопців, своїм хлопцям і була правдолюбкою, завжди казала все в очі. Ти була особистістю, унікальною дівчинкою і це не просто мої слова», — написала пані Олена Остафійчук про Юлію.
Знайомі й незнайомі кияни прийшли прощатись з Юлією Шевченко.
На своїй сторінці у соцмережах її коханий поширив фото, де вони у військових строях йдуть разом у далечінь і написав:
«Всі її слова і листування говорили тільки про одне: „Я тебе дуже сильно кохаю, і ніколи тебе не покину, ти мій світ, я тобою живу. В нас буде обов’язково найщасливіша сім’я у всьому світі“ Прошу кохання моє пробач мені за все…»
Прощання з воїном Юлією, яка віддала життя за незалежність і свободу України.
Чин похорону загиблої захисниці звершили священнослужителі: протоієрей Михаїл Трускавецький, протоієрей Богдан Вайда та диякон Василій Дідух.
У Володимирському соборі постійно буде підноситись молитва за упокій душі воїна Юлії, яка віддала своє життя за свободу і незалежність України.
За воєнним ритуалом, Державний Прапор з труни загиблої захисниці передали рідним.
Друзі збирають спогади всіх, хто знав Юлію Шевченко і хочуть створити книгу пам’яті про захисницю.
Читайте також:
«Любила гори, дощ і Україну: на фронті загинула киянка і співробітниця НАЗК Юлія Шевченко».