Скоріше за все, росіяни вже взяли паузу у завданні масованих ракетних ударів. Імовірно, що російські окупанти вже накопичують ракети для здійснення масованого удару на новорічні свята.
Про це сказав екскомандир роти батальйону Айдар, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі на Radio NV. Експерт вважає, що стратегія і тактика росіян у завданні комбінованих ракетно-дронових атак абсолютно зрозуміла, бо росіяни керуються військовою логікою.
«У них є кінцева мета – перемога у цій війні і під це все будується. Це не PR-шоу під конкретні політичні заяви», – відзначив Дикий і додав, що російське командування планує операції, виходячи з військових задач.
Дикий зауважив, що у розумінні загарбників, удари по цивільних цілях – це теж військова задача:
«Їхня військова доктрина абсолютно прямо передбачає, що знищення цивільної інфраструктури може бути частиною саме воєнної перемоги. Тобто, примушення до капітуляції».
Він сказав, що дії росіян визначаються доступністю ресурсу. «Якщо завод в «Алабузі» і деякі інші заводи, на жаль, дійсно змогли налагодити масове виробництво дронів – «Алабуга» вже клепає більше тисячі на місяць, то, таким чином, вони можуть собі дозволити щоденні дронові атаки. Виходить, що щоденними вони і будуть», – сказав Дикий.
Разом з тим, зовсім інша ситуація з виробництвом ракет в Росії. «На щастя, ракети не можна клепати із компонентів із цивільного ринку, на відміну від дронів… Балістичних ракет вони здатні випускати орієнтовно 10-12 на місяць максимально, а крилатих десь 30-35 на місяць максимально. Саме цим визначається цей діапазон між великим ударами», – відзначив Дикий.
Водночас, на його думку, українські сили ППО працюють на межі можливостей і роблять дива, бо вищий відсоток перехоплення тільки в Державі Ізраїль.
«Для того, щоб нас все ж таки дістати, (росіянам, – ред.) потрібні саме масовані удари. Бо коли при масованому ударі перехоплюють 70 чи 80% – це дуже високий показник. Але ті 20%, які долітають, теж дають достатньо значний ефект. Тобто, витрачати ракети по одній, по дві немає сенсу. Їх зіб’ють. З цього витікають великі відстані між масованими ударами. Їм треба накопичити ракети», – сказав Дикий.
Він звернув увагу, що росіянам знадобилося два місяці, аби накопичити ракет на крайній удар, який відбувся 17 листопада.
«Якщо вони прямо зараз спробують навздогін добити ще, це означатиме, що далі їм доведеться робити паузу на місяці три-чотири. Тому, як на мене, це не найімовірніший сценарій. Швидше пауза, пішла вже. Вони зробили те, що могли зробити – цей максимальний салют, а тепер накопичують до наступного. Якось я не вірю, що вони в районі нового року не спробують (здійснити масований удар, – ред.). Вже має піти накопичення новорічного салюту», – наголосив Дикий.
Запис Окупанти накопичують ракети для здійснення масованого удару на новорічні свята спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.