Огляд AeroCool Mirage L360: найкраща система водяного охолодження для геймерів

Час читання: 4 хв.AeroCool Mirage L360 – це потужна система водяного охолодження, спроектована для ефективного зниження температури в вашому комп’ютері. Ця система включає...
ГоловнаЕкономікаНБУ оновив валютні обмеження для бізнесу

НБУ оновив валютні обмеження для бізнесу

Національний банк України з 20 листопада 2024 року вносить зміни до чинних валютних обмежень.

З одного боку, НБУ пом’якшує низку обмежень, щоб підтримати міжнародну співпрацю у сфері зовнішньої торгівлі, а також міжнародні проєкти й програми з технічної допомоги. З іншого — вживає заходів для посилення дисципліни дотримання валютних обмежень, говориться у повідомленні регулятора.

Зміни стосуватимуться кількох напрямів: переказу коштів для виконання зобов’язань за імпортними контрактами; розрахунків за проєктами міжнародної технічної допомоги; репатріації дивідендів за кордон; використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих у валюті.

Наразі український бізнес може розраховуватися за імпорт будь-якої продукції лише за умови, якщо постачання товару здійснюється після 23 лютого 2021 року. Однак з 20 листопада 2024 року українські підприємства отримають можливість розраховуватися за імпорт товарів без обмеження терміну їхнього постачання в Україну за умови, якщо кошти переказуються на користь:

  • іноземного експортно-кредитного агентства (ЕКА) / іноземної держави через уповноважену нею особу / іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк (за умови, що іноземна держава є учасником цього банку);
  • інших нерезидентів, за умови участі в імпортних операціях (шляхом кредитування, страхування, гарантування, поручительства) іноземного ЕКА / іноземної держави через уповноважену нею особу / іноземної особи, до складу учасників якої входить іноземна держава чи іноземний банк (за умови, що іноземна держава є учасником цього банку).

Щомісячний ліміт для таких переказів встановлено на рівні 10% від суми простроченої заборгованості за договором щодо імпорту товарів (станом на 01 листопада 2024 року).

Водночас нині передбачена можливість переказу іноземної валюти з України для розрахунків у межах проєктів / програм міжнародної технічної допомоги / прикордонного співробітництва, що фінансуються ЄС. Резиденти України отримують технічну допомогу не лише від країн ЄС, а й від інших країн для проєктів, що фінансуються коштом іноземних донорів. З огляду на це, НБУ з 20 листопада 2024 року надає можливість переказувати іноземну валюту за кордон для проведення розрахунків за проєктами міжнародної технічної допомоги незалежно від того, якою державою чи організацією фінансується такий проєкт.

Щодо репатріації дивідендів у НБУ зауважили, що уважно стежать за дотриманням встановлених валютних обмежень. За результатами перевірок, що засвідчили спроби діяти в обхід щомісячного ліміту на репатріацію дивідендів, НБУ встановив додаткові критерії для таких операцій. Так, з 20 листопада 2024 року українські компанії зможуть скористатися можливістю часткової репатріації дивідендів за корпоративними правами чи акціями лише за одночасного дотримання таких умов:

  • період діяльності емітента з дати державної реєстрації до дати здійснення відповідної операції становить не менше 12 місяців;
  • з моменту набуття іноземним інвестором / нерезидентом права власності на корпоративні права / акції емітента, що здійснює виплату дивідендів, до дати здійснення відповідної операції минуло не менше шести місяців.

Крім того, для мінімізації ризиків обходження чинних валютних обмежень НБУ також з 20 листопада 2024 року встановлює заборону на використання валютних кредитів для придбання цінних паперів, номінованих в іноземній валюті.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини