росія здійснила запуск МБР з астраханської області разом з іншими ракетами під час атаки 21 листопада. Експерти вважають це демонстрацією можливості ядерного удару.
Армія рф зранку 21 листопада під час чергової атаки на Україну здійснила запуск міжконтинентальної балістичної ракети. Напередодні ширилась інформація щодо загрози використання ворогом балістичної ракети середньої дальності "Рубеж". Експерти військового порталу Defense Express вважають, що сьогодні рф провела демонстрацію можливості ядерного удару, передає УНН.
Деталі
Згідно зі зведенням командування Повітряних сил ЗСУ зранку 21 листопада росія завдала комбінованої атаки, з використанням семи крилатих ракет Х-101, які були запущені з Ту-95МС, з яких шість було збито, а також одного Х-47М2 "Кинжал" з МиГ-31.
Окрім того, із астраханської області рф було запущено міжконтинентальну балістичну ракету. Її конкретний тип не вказується. Однак напередодні, ЗМІ поширювали інформацію щодо загрози використання ворогом балістичної ракети середньої дальності РС-26 "Рубеж".
У Defense Express зауважили, що повідомлено лише про збиття 6 з 7 крилатих ракет, але вказано, що "по інших ракетах – без суттєвих наслідків".
Враховуючи те, що РС-26 "Рубеж", а тим паче міжконтинентальні балістичні ракети (наприклад, "Тополь" чи "Ярс"), призначені для доставки зброї масового ураження, це означає лише те, що рф провела демонстрацію можливості ядерного удару
– йдеться у статті.
На тлі цього залишається питання, на які наразі звіт командування Повітряних сил не дає відповідей. Зокрема, куди саме цілила армія рф своєю балістичною ракетою, та яке оснащення було у ній.
Як пояснюється, справа в тому, що поставити на умовний "Рубеж", "Тополь" чи "Ярс" конвенційну фугасну бойову частину у глибокій теорії можливо, але не має практичного сенсу через величезну вартість таких ракет. Особливо в умовах, коли більшість цілей в Україні у зоні досяжності російських ОТРК "Искандер" та інших засобів ураження.
путін затвердив нову ядерну доктрину рф: що змінилося 19 лист. 2024, 08:43 • 12866 переглядiв
Також Defense Express додає, що абсолютна більшість російських далекобійних ракет може мати ядерне оснащення. В тому числі "Искандер", "Кинжал", крилаті ракети типу Х-55 та Х-102, а також багато інших. Тому є питання щодо сенсу використання саме ракети середньої чи взагалі міжконтинентальної дальності проти України навіть для завдання ядерного удару.
І ворог вже використовував крилаті ракети Х-55 із масогабаритними макетами ядерних зарядів. Тобто цілком можливо, що запущена російська балістична ракета була оснащена імітаторами бойових блоків, вважають у Defense Express.
Також під питанням чи були попередженні про пуск та його напрям США, бо анонсування таких запусків є обов'язковою умовою для унеможливлення спрацювання системи попередження про ракетний напад та запуск ракет у відповідь за сценарієм зустрічного ядерного удару, наголосили експерти.
Зеленський про оновлену ядерну доктрину рф: “путін показує світові, що хоче знищити Україну та інші країни”19 лист. 2024, 17:42 • 22853 перегляди
Нагадаємо
росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ у коментарі УНН розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї. Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.
Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.