Що робити, якщо не отримали обіцяні гроші від держави

Час читання: < 1 хв.З 1 грудня в Україні стартувала нова програма державної підтримки, яка передбачає виплату 1000 гривень. Однак у деяких випадках...
ГоловнаКиїв«Мрія» не вмирає: 36 років тому у небо злетів найбільший в світі...

«Мрія» не вмирає: 36 років тому у небо злетів найбільший в світі транспортний літак

21 грудня 1988 року вперше піднявся в небо найбільший в світі транспортний літак Ан-225. Народжений в Україні, він отримав українське ім’я «Мрія» та відтоді став символом своєї батьківщини у світі, згадали у ANTONOV Companyю Командир першого екіпажу Ан-225 – льотчик-випробувач Олександр Галуненко, який навчав цього величного птаха літати, вільно почуватися на просторах п’ятого океану, перевозити космічний шатл «Буран», а згодом – доставляти рекордно важкі та унікальні вантажі, згадував про те, як американці через «Мрію» дізнавалися про Україну.

«У 1990 році Ан-225 взяв участь у двох американських авіаційних виставках в Оклахомі та Сіетлі. Фурор, який справила «Мрія», важко навіть описати словами. Як до восьмого дива світу, до трапу Ан-225 тягнулися численні охочі увійти всередину, доторкнутися, сфотографуватися… Мабуть, більшість американців та гостей салонів з інших країн тоді вперше в житті дізналися про такий прецедент, як багатогодинна черга», – говорив Галуненко.

Екіпаж, який постійно знаходився на борту свого літака, наприклад, в Оклахомі, найбільше здивувався наполегливій впевненості більшості відвідувачів, що такий великий літак міг бути створений тільки їхньою, американською, фірмою «Боїнг». Українські ж авіатори без упину пояснювали, що літак створений підприємством «Антонов», розташованим у столиці України, місті Києві, розповів командир екіпажу.

«Це ще більше збивало з пантелику американських гостей – мало хто знав про існування такої країни і не уявляв, де вона розташована. Ми навіть мали знайти мапу світу, яскраво позначити на ній Україну, її столицю і демонструвати кожному, хто заходив до салону літака.

Особливо екіпаж радів реакції конкурентів під час перебування в Сіетлі – так би мовити, батьківщині «Боїнга». Тисячі робітників цієї американської фірми виявили неабиякий інтерес до українського літака. Вони залишили багато захоплених записів у книзі відгуків. Ось один з них: «Ми робимо найбільші в світі пасажирські літаки, але ми схиляємося перед Ан-225!», – зазначав Галуненко, якого цитують в авіакомпанії.

Нагадаємо,. що мініверсія літака “Мрія” потрапила до багатотисячної колекції світового транспорту, а Укроборонпром підтвердив плани щодо відбудови літака, знищеного окупантами у 2022 році.

Сообщение «Мрія» не вмирає: 36 років тому у небо злетів найбільший в світі транспортний літак появились сначала на Великий Київ.

Головне за день

Продовольча програма ООН підтвердила акредитацію Астарти

Агропромхолдинг «Астарта» успішно пройшов щорічний обов’язковий аудит на відповідність виробництва стандартам якості, необхідних для співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН (WFP).Як говориться у повідомленні...
0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини