На 2025 рік росіянам вистачить ресурсів для ведення активних наступальних дій в Україні, і думати, що 20 січня – день інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, щось у цьому плані змінить, не варто.
Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов в інтерв’ю виданню OBOZ.UA.
За його словами, необхідно орієнтуватися не на 20 січня як дату інавгурації Трампа, а саме на ресурс можливостей українських Сил оборони та окупаційної армії.
Селезньов нагадав, що раніше були очікування початку жовтня цього року, коли російський наступальний потенціал мав нібито бути вихолощений, але вони не стали реальністю. Утім, стверджує, все ж наступальний потенціал Росії вихолощується.
«Чому я дійшов таких висновків? Тому що противник змушений перекидати деякі ресурси з інших ділянок фронту на Покровський та Курахівський напрямки, оскільки інтенсивні бойові дії вихолощують ресурси російських окупантів, які діють на цій ділянці фронту», – пояснив він.
Оцінюючи сили української армії, засоби для якої забезпечує уряд США, Селезньов каже, що «ресурсів вистачить щонайменше до середини 2025 року».
«Якісь ще аргументи – заклики до здорового глузду, погрози на адресу Путіна з боку Трампа, – вірогідно, ніяк не спрацюють», – упевнений він.
Так само не має сенсу і тиск на найвище військово-політичне керівництво України, стверджує експерт, «адже очевидно, що будь-які заяви щодо капітуляції з боку України приречені на провал».
Не розглядає він і варіанту «масованого удару із застосуванням ядерної компоненти, як це було під час Другої світової війни», проте використання ракетного терору, щоб знищити енергетику України, триватиме.
Так само противник, на думку Селезньова, продовжуватиме бити по об’єктах залізничної інфраструктури, мостах, тунелях, «щоб максимально ускладнити постачання всього того, що нам надходить у межах військово-технічного співробітництва з американськими та європейськими партнерами».
Що ж до військовослужбовців армії Північної Кореї, то не можна вважати, що вони «абсолютно безперспективні й не здатні вести бойові дії», переконує експерт.
«Вони навчаються, досить добре фізично підготовлені. Тому це серйозний чинник, який не слід знімати з рахунків щодо збільшення бойових можливостей російської армії», – застерігає Селезньов.
Негативним є і те, що противнив здатний адаптуватися та виробляти все те, що необхідно на полі бою, а також нестачу певних компонентів компенсувати постачанням з Північної Кореї та Ірану, відзначив він.
«Тому я думаю, що противник все-таки має ресурси. І розглядати 20 січня як кінцеву дату в плані вихолощування російських військових ресурсів я не став би. Очевидно, що на 2025 рік противнику вистачить ресурсів для ведення активних наступальних дій», – підсумував Селезньов.
Запис Росія матиме ресурси для наступальних дій в Україні в 2025 році спершу опубліковано на НОВИЙ ФОРМАТ.