ГоловнаСвітДатується X-XIV століттями: археологи розкопали древні могильники та поселення у Татарстані (фото)

Датується X-XIV століттями: археологи розкопали древні могильники та поселення у Татарстані (фото)

Технології та наука Датується X-XIV століттями: археологи розкопали древні могильники та поселення у Татарстані (фото)

Стара Велика Болгарія, Золота Орда, кераміка, археологи, археологія, розкопки, Татарстан, Волга
Фото: State committees of the Republic of Tatarstan | Під час розкопок в Татарстані вчені виявили археологічний комплекс часів булгарсько-золотоординського періоду

У Татарстані археологи розкопали артефакти та залишки будівель, що датуються X-XIV століттями н. е. Як зазначають вчені, знахідки пов’язані з домонгольським й золотоординським періодами.

Related video

Під час розкопок в Алексєєвському районі Татарстану вчені виявили археологічний комплекс з двома могильниками та поселенням часів булгарсько-золотоординського періоду. Ці знахідки надають цінну інформацію про минуле регіону, особливо після розпаду Старої Великої Болгарії у VII столітті, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Після розпаду Старої Великої Болгарії, болгари Котрага заснували Волзьку Болгарію в середньому Поволжі зі столицею в місті Болгар. Ця нова держава стала важливим торговим центром між Європою та Азією, користуючись своїм стратегічним розташуванням уздовж Волги. Однак у XIII столітті Волзька Болгарія була включена до складу Монгольської імперії, ставши частиною Улусу Джучи, пізніше відомого як Золота Орда.

Fullscreen
Чиялицька культура, поширена в Поволжі з IX по XIII століття, відома своїми особливими звичаями поховання та складним керамічним орнаментом Фото: Protection of Cultural Heritage of the Republic of Tatarstan

Під час розкопок, проведених перед початком будівництва автомагістралі, археологи виявили артефакти та залишки будівель, що датуються X-XIV століттями нашої ери. Згідно із заявою Державного комітету Республіки Татарстан, знахідки пов'язані з булгарським домонгольським і золотоординським періодами, а також зі слідами чиялицької культури.

Fullscreen
Під час розкопок, проведених перед початком будівництва автомагістралі, археологи виявили артефакти та залишки будівель, що датуються X-XIV століттями нашої ери Фото: State committees of the Republic of Tatarstan

Ця культура, поширена в Поволжі з IX по XIII століття, відома своїми особливими звичаями поховання та складним керамічним орнаментом. Археологічні дані вказують на добре структуроване суспільство з розвиненим сільським господарством і торгівельними мережами, які пов'язували його з такими культурами, як хозари та Київська Русь.

Важливо Розкопали не лише древній колодязь: археологи знайшли неочікувані скарби на кувейтському острові

На місці розкопок археологи знайшли фрагменти кераміки, кістки, точильні камені та ямні поховання. Дослідники також виявили артефакти кінця XIX — початку XX століття в південній частині комплексу, що свідчить про пізнішу поселенську діяльність.

Раніше Фокус писав про дослідження доісторичної пам'ятки Фарлі-Мур у Дербіширі. Археологи виявили, що це місце було частиною ритуального кам'яного кола.

Також ми розповідали про те, як у пустелі Намібії опинився затонулий корабель. Мова йде про "Bom Jesus", португальське судно, що зникло під час подорожі до Індії в 1533 році.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини