В Україні зміниться напруга у розетках – в рамках євроінтеграції.
Від завтра, 1 липня, в Києві та по всій Україні змінюється стандарт напруги в електромережі: замість звичних 220 вольтів буде 230. Відповідну постанову №550 ще у квітні ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Такі зміни відбуваються в межах євроінтеграційного курсу: у Європейському Союзі застосовується стандарт напруги саме 230 В, зазначила "Економічна правда".
Як це працює
У постанові НКРЕКП йдеться про зміну рівня стандартної номінальної напруги в мережі кінцевого споживача з 220/380 до 230/400 вольтів.
220 або 230 вольтів – це фазна напруга, тобто та, яка доходить до побутового споживача, нас із вами. 380 чи 400 – це лінійна (трифазна) напруга, яку частіше використовують на підприємствах. Также її можуть використовувати у приватних будинках, наприклад, для живлення електроплит, насосів та інших приладів, що потребують високої напруги.
На вулицях міст можна побачити металеві шафи з написом "Обережно! Напруга": це трансформаторні підстанції, що знижують напругу перед подачею струму в будинки. Підстанції мають вхідну напругу 10 кВ. Раніше вони знижували її до 380 В, а споживачі отримували 220 В.
Від завтра вони знижуватимуть напругу до 400 В, а до квартир будуть доходити 230 В.
В мережі також зміниться діапазон допустимих відхилень: якщо раніше регулятор вважав нормою стрибки напруги від 198 В до 242 В, то від завтра допустимі відхилення будуть у діапазоні від 207 В до 253 В.
Що буде з нашою електронікою і з платіжками
Перехід відбудеться автоматично.
У НКРЕКП говорили, що зміна рівня напруги не загрожує побутовим електроприладам, адже більшість з них імпортовані з Євросоюзу.
"Сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, де 230 В – це норма багато років. Найважливіше – не сама цифра, а стабільність напруги в мережі", – запевнили в ДТЕК.
Більшість побутових приладів, навіть тих, яким десятки років, витримують напругу до 250 В.
"Якщо хвилюєтеся, що техніка може згоріти, встановіть стабілізатор напруги або реле", – порадили у компанії.
Також у ДТЕК заявили, що перехід на новий стандарт напруги не вплине на тарифи.
"Ви платите за спожиту електроенергію, тобто за кіловат-години. Напруга – це тиск у системі, а не кількість електрики, тому жодних нових цифр у квитанції не буде", – сказали там.
Досі не підписані на наш Telegram-канал "Головні новини Києва – 44.ua"? Скоріше долучайтесь, щоб завжди бути в курсі всіх подій та нічого не пропустити.
Джерело: 44.ua