Всі події, з яких складається портрет міста, розкриваються через їхню прив’язку до чотирьох природних стихій.
У Києві стартувала робота над проєктом «Kyiv elements. Київські стихії». Це документальний серіал про історію могутньої та незламної української столиці.
«Kyiv elements. Київські стихії» розповість про події, що вплинули на формування та розвиток Києва, визначили його місце в загальноєвропейській історії і зробили таким, як він є зараз — сильним, самобутнім та багатим культурою.
Про його загадки і таємниці. Це захоплююча розповідь про історію та сучасне життя міста очима його жителів.
Кожна серія має назву відповідно до однієї зі стихій:
«Київська земля» розповідає про виникнення й розвиток міста. Про знайдення тут перших слідів людини, про міфічних трьох братів і сестру, які стояли у витоків столиці. В цій серії глядачі дізнаються про роль Києва у становленні Київської середньовічної держави, зв’язки тогочасного Києва з Європою і Азією, статус міста у різні часи, його розбудову, неповторну архітектуру та вплив на відновлення української незалежності.
«Київська вода» присвячена водам Києва, що його оточують: Дніпру, на берегах якого постав і розквітнув Київ, Почайні, де Володимир хрестив киян, стародавньому торговельному шляху «з варяг у греки», що тут проходив, Київському морю, водогону та фонтанам. В цій серії також розкривається історія річкового порту, київської суднобудівної верфи, Гідропарку, флотилії та мостів через Дніпро.
«Київський вогонь» розповідає про різноманітні «полум’яні» події історії міста з прадавніх давен. За понад тисячоліття свого існування Київ пережив незчисленні драматичні військові перипетії, захоплення та спалення міста. Історія Києва пам’ятає такі трагедії як: розстріли у Биківні, підрив Хрещатика та Успенського собору Печерської Лаври, Бабин Яр та Чорнобиль, битву за Київ 2022 року. Та береже пам’ять про мирний олімпійський вогонь у 1980-му та очищаючий вогонь Євромайдану.
«Київське повітря» — це про свободу, якою дихають кияни і вся Україна. Ця серія присвячена унікальній атмосфері волелюбства і гідності. Це про повітря знань, яким надихалися й надихаються студенти київських вишів. І про рух за незалежність держави: часи Першого Універсалу УНР, шістдесятників, Революцію на граніті та відновлення незалежності. Про визначні наукові й технологічні досягнення. Про долю найбільшого у світі літака «Мрія» та «Привид Києва».
Режисером проєкту виступив Дмитро Кочнев, сценаристом — Олексій Комаровський. Дмитро Кочнев працював над документальними фільмами «БОРЩ. Секретний інгредієнт», «Вавілон 13. Коктейлі Грушевського», «Тіна Кароль. Сила любові та голосу» та інших. У 2022–2023 роках став режисером документальних серіалів «Медіа на війні», «Я — ЛІКАР» та режисером спецпроектів UNITED24 та Офісу президента. У 2021-му зняв документальний фільм «Фантастичні українці. ТАНЦІ». У 2020-му — «Фантастичні українці. ЛІТЕРАТУРА».
«Київ — місто, яке тепер знає в усьому світу. У найважчі часи Київ був і є серцем сильної країни, а зараз став для всього світу символом хоробрості та незламності. Водночас історія Києва не настільки добре відома міжнародному загалу, як історії інших європейських столиць, — зазначила продюсерка Катерина Кармаліта. — Тож ми хочемо заповнити ці прогалини — більше розповісти про наше місто, розкрити його з неочікуваних і не до кінця відомих сторін. Показати його історію, красу, силу. Та дослідити, чому наш Київ є саме таким, яким його зараз знає весь світ».
Девелопмент проєкту здійснено за підтримки Українського культурного фонду. Зйомки розпочнуться найближчим часом.
Читайте також: український скульптор розповів про пам’ятники, які формують національну свідомість. Пам’ятники князям та гетьманам представляють український погляд на історію.