Однією з найчастіших причин відключень ставали пошкодження зношеного та застарілого обладнання.
У Київській області за минулий опалювальний період 2022-2023 найбільше відключень електроенергії сталося через падіння дерев та гілок і лише 5% — через російські обстріли.
Про це сказав генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда під час брифінгу на тему «Підготовка до опалювального періоду 2023-24», передає кореспондент «Вечірнього Києва».
Він навів статистику відключень електроенергії за попередній період.
50% відключень сталися через падіння дерев та гілок. Тож цьогоріч ДТЕК Київські регіональні електромережі прочистили понад 3000 кілометрів ліній.
«Розчищення траси — це у першу чергу зона відповідальності власників зелених насаджень. Але, на жаль, ця система працює не в повному обсязі. За нашої ініціативи та за підтримки КОВА у нас розроблені плани для ОТГ по розчищенню траси. Сподіваюсь, ці плани будуть виконані до кінця року. Також ми тісно співпрацюємо з лісовими господарствами», — зазначив Віталій Шайда.
Ще 20% відключень сталися через пошкодження зношеного та застарілого обладнання. Аби зменшити цю статистику, протягом року компанія відремонтувала 3712 кілометрів ліній, 864 кабельних ліній та технічно оновили 278 об’єктів.
ДТЕК оновив інфраструктуру перед опалювальним сезоном 2023-2024 років
15% відключень сталися через пошкодження в абонентських мережах.
«Є наша лінія. Всередині цієї лінії є абонентська ділянка. Коли там стається пошкодження, то всі клієнти, які живляться від цієї лінії, відключаються. І час на усунення аварії залежить не від нас, а від власника цих мереж, бо тільки він має право їх обслуговувати і ремонтувати», — пояснив гендиректор ДТЕК Київські регіональні електромережі.
Він додав, що компанія працює з абонентами, аби вони переглянули та обслужили свої мережі. Якщо вони цього зробити не можуть, то ДТЕК готовий брати їх на своє обслуговування.
Також 10% відключень сталися у результаті застосування графіків електропостачання, які уперше ввели після масованих обстрілів восени 2022 року.
«У нас пошкоджувалися вимикачі. Якщо раніше у нас вимикач виключався протягом року в середньому чотири рази, то зараз на протягом доби він виключався шість разів. Відповідно, ці вимикачі виходили з ладу», — зазначив Віталій Шайда.
Під час підготовки до нового опалювального періоду компанія замінила 284 масляні вимикачі на вакуумні. На питання «Вечірнього Києва», скільки таких вимикачів налічується у Київській області, Віталій Шайда відповів, що загалом їх близько чотирьох тисяч.
ДТЕК Київські регіональні електромережі обслуговує 1 мільйон 50 тисяч побутових клієнтів та понад 30 тисяч бізнес-клієнтів
«Ми замінили ті вимикачі, які були найбільш критичні, які змогли повпливати на аварійну ситуацію. Звичайно, не всі. У нас більша частина замінені на вакуумні. Ті, що ми заміняємо — це масляні, які частіше виходять з ладу», — пояснив Віталій Шайда.
І лише 5% відключень сталися унаслідок російських обстрілів.
Гендиректор ДТЕК Київські регіональні електромережі нагадав, що під час окупації частини території Київської області пошкодження отримали 10 тисяч кілометрів ліній електропередач, приблизно три тисячі підстанцій та 71 високовольтна підстанція. Протягом 45 днів компанія відновила ці об’єкти та повернула електропостачання людям.
Нині у ДТЕК Київські регіональні електромережі працюють 3 154 співробітники. Компанія обслуговує 1 мільйон 50 тисяч побутових клієнтів та понад 30 тисяч бізнес-клієнтів.
Також до початку опалювального сезону у ДТЕК завершили модернізацію трьох високовольтних підстанцій Києва. Вони живлять частину Печерського, Солом’янського, Голосіївського, Шевченківського районів й Лівого берегу.
Фото авторки