Учнів вчитимуть надавати домедичну допомогу, керувати дронами й розповідатимуть про мінну небезпеку.
Школи традиційно відчинять свої двері для учнів 1 вересня. Разом з тим, на школярів чекають деякі нововведення: про них повідомив Міністр освіти й науки Оксен Лісовий на своїй сторінці у Фейсбук.
Зміни стосуватимуться предмета «Захист України». Під час занять вчителі приділятимуть більше уваги здобуттю учнями практичних знань та життєво важливих навичок. До прикладу, навчатимуть, як надавати домедичну допомогу, розповідатимуть про мінну небезпеку.
Окрім того, в ході ознайомлення з дисципліною, учні освоять механізм керування дронами та зможуть добре орієнтуватись на місцевості. Принаймні, цього, за словами міністра, прагнуть самі діти.
Пілотний проєкт стартує вже з 1 вересня. Якщо відгуки вчителів та дітей продемонструють його успішність та затребуваність, буде розроблено фінальний курс «Захист України».
Такі нововведення викликали дискусію серед вчителів, зокрема, більшість вважає, що для того, аби предмет був цікавий потрібно розпочати роботу з оновлення матеріальної бази.
Наприклад, Наталія Кокар під постом міністра написала: «Для того, щоб цей предмет був цікавий потрібно розпочати роботу з оновлення матеріальної бази. Я відмовилась викладати цей предмет, бо окрім підручника нічого немає. Цікаво як проводити практичні заняття з домедичної допомоги? Вчителі повинні все купити самостійно? Прошу звернути на це особливу увагу. А сам предмет дуже потрібний і дійсно цікавий».
Міністр запевняє, що для підвищення шансів на успіх, спершу буде проведено навчання для вчителів. До процесу залучать громадські організації (в тому числі міжнародні) зі схожим досвідом. Зокрема, будуть запрошені спеціалісти із роботи на симуляторах FPV-дронів, експерти у галузі медицини та картографії.
До теми: Фондом Східна Європа, спільно з ДСНС України та Міністерством освіти й науки України було запущено програму «Безпечна школа».