У приміщенні «Сяйво книги» представлені роботи, над якими діти та підлітки працювали впродовж чотирьох місяців.
Муніципальна книгарня «Сяйво книги» завжди радо підтримує важливі соціальні проєкти, зокрема, тут збирали книги військовим та дитячим лікарням, проходила благодійна виставка картин.
Сьогодні у книгарні презентували невелику, але особливу виставку творчих робіт, яку організували Оболонський центр комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю разом із ГО Veselka TV (Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо дітей з інвалідністю).
Презентація проєкту у книгарні. Фото авторки
Культурно-мистецький проєкт «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», в якому взяли участь 120 дітей з інвалідністю, вдалося реалізувати за підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів».
Як розповіла «Вечірньому Києву» керівниця проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова, серед учасників проєкту були діти з різною нозологією — з ДЦП, ті, що не чують, не бачать або мають аутичний розлад. Це діти з Києва (до проєкту долучилися Оболонський та Дніпровський центри комплексної реабілітації) та Київщини (Васильківський центр реабілітації).
Керівниця проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова. Фото авторки
«Ми працюємо з дітьми з інвалідністю з 2010 року, це вже наш четвертий проєкт, — поділилася Діна Ібрагімова. — Для учасників проводили чимало майстеркласів — з операторського мистецтва, акторської майстерності, мультиплікації, фотографії, вони створювали радіо- та телепрограми.
Перевагу надаємо арттворчості та арттерапії. Адже діти, як і всі ми, насамперед мають травму війни. Ми працювали з ними за ізраїльською технологією хібукі та займалися арттерапією. Навчали різним оригінальним технікам, в яких вони створювали свої роботи».
Учасники проєкту опановували цікаві техніки. Фото авторкиУчасники проєкту опановували цікаві техніки. Фото авторкиУчасники проєкту опановували цікаві техніки. Фото авторкиУчасники проєкту опановували цікаві техніки. Фото авторки
Так, в «Сяйво книги» можна побачити роботи в техніці золочення, декупажу паперклею, квілінгу (створення композицій з тонких паперових смужок методом скручування у спіралі), стринг-арту (натягування ниток), а також таких незвичних технік, як айрісфолдінг (композиція зі складок тканини), або енкаустика (малювання спеціальною праскою). До слова, картину в техніці енкаустики зробила 12-річна Олена Килимнюк, яка прагне стати дитячою письменницею і надихати інших дітей вірити в себе і що вони є цікавими особистостями.
Картину «На шляху до перемоги» 15-річної Олесі Бондарчук. Фото авторки
«За кожною роботою стоїть доля дитини, великий біль і радість. Створюючи такі роботи, дитина починає вірити в себе, що вона багато чого вміє, — поділилися Діна Ібрагімова. — Наприклад, картину „На шляху до перемоги“ зробила 15-річна Олеся Бондарчук з ДЦП, яка займається плаванням. Її заповітна мрія — у 2024 році поїхати до Парижу і перемогти на Паралімпійських іграх з плавання. І саме цю мрію вона відтворила у своїй роботі. Ми запропонували їй кінусайгу (декорування основи клаптиками тканини — ред.), що походить від старовинної буддійської техніки. Щоб зробити таку роботу, потрібно багато працювати руками — саме це і потрібно дівчині, постійне тренування».
Такі проєкти є дуже перспективними та діти з радістю відгукуються на творчі заняття, зазначає Вероніка Безлер, директорка Центру комплексної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району, що брав участь у проєкті. Сьогодні центр обслуговує приблизно 190 дітей і молоді до 35 років, і ще 15 — у групі раннього втручання від 0 до 2 років.
Директорка Центру комплексної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району Вероніка Безлер. Фото авторки
«Працюємо за декілька напрямами: індивідуальна реабілітація, це робота зі спеціалістами, є відділення трудової терапії з груповими заняттями та соціальної адаптації. Арттерапія завжди впливає позитивно. Дітям дуже сподобалося, питають, коли ще будуть заняття, — підкреслила Вероніка Безлер. — Завдяки таким проєктам ми бачимо в дитині не інвалідність, а те, що вона здатна створити, а це неймовірні роботи. Хочемо, щоб цю виставку побачили якомога більше людей. Щоб звернули увагу, що є великий запит на такі проєкти, завдяки яким діти розквітають і відкриваються».
Детальніше про проєкт, його учасників та їхню творчість можна дізнатися на сторінці Veselka TV — Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо.
Виставка триватиме до 15 грудня, вхід вільний.
Книгарня знайомить з інклюзивною творчістю. Фото авторки
Муніципальна книгарня «Сяйво книги» чекає на гостей за адресою вулиця Велика Васильківська, 6 з 10:00 до 18:00.
До теми:
- У серпні у Київському культурному кластері «Краків» відбулася презентація культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія». Тоді там представили виставку дитячих творчих робіт та відеофільм.