ГоловнаТехнологіїНічний режим зйомки на телефоні: його плюси та мінуси

Нічний режим зйомки на телефоні: його плюси та мінуси

UPG

Як не дивно, але найкрасивіші кадри виходять саме вночі. Міста оживають, сяють мільйонами вогнів, які так і хочеться сфотографувати. Але камера подібна до очей самої людини – нічого не бачить у темряві. І тут фотографам, які використовують камеру у своєму смартфоні, приходить на допомогу режим нічної зйомки.

Що таке нічний режим

Нормальний нічний режим зйомки працює за принципом багатокадровості (HDR). За один раз камера робить кілька знімків, кожен з яких має свої налаштування яскравості, світла та різкості, після чого сама поєднує всі кадри в одну, чітку та світлу фотографію. “Штучний інтелект” камери враховує кількість деталей у кадрі, кількість світла, рух і тремтіння рук, якщо фотографія робиться вручну, а не зі спеціальних або імпровізованих підставок.

У разі автоматичного нічного режиму всі налаштування світла, правильного балансу кольорів тощо лягають на плечі самого смартфона.

Але що робити у випадку, коли розробником не було передбачено режиму нічної зйомки, а зробити чудове фото сімейного свята під зоряним небом необхідно? Звичайно, налаштувати камеру самостійно.

Для отримання гарного нічного зображення необхідно налаштувати три параметри:

  • Витримка. Чим більша витримка – тим більше світла у кадрі, і тим більш змащеним виходить зображення.
  • Діафрагма. Вона регулює кількість світла, що потрапляє на матрицю. При цьому що менше значення діафрагми (F), то краще.
  • ISO. Що цей показник, то більше світла виходить у кадрі. Однак пропорційно яскравості збільшується кількість шумів.

Безумовно, доведеться попрактикуватися.

Настроюючи камеру, слід знайти ту саму золоту середину, коли зображення виходить найчіткішим і досить світлим. Параметр ISO небажано встановлювати вище 800, а витримку варто залишати в районі 1/80 – 1/160 – це допоможе позбавитися змазаності в кадрах з об’єктами, що рухаються.

Якщо одних налаштувань недостатньо, можна спробувати покращити якість знімка вручну:

  • Сперти смартфон на щось досить важке або спеціальну підставку, щоб уникнути змащених фотографій від тремтіння в руках.
  • Попросити штучно підсвітити кадр, наприклад, за допомогою ліхтарика.
  • Підняти рівень яскравості пізніше у спеціальних фото-редакторах, тим самим отримавши найточніше зображення.

Плюси нічного режиму

Першим і головним плюсом є хороші, світлі та чіткі кадри у темних приміщеннях або у нічний час.

Це не потрібно додатково налаштовувати – рівень світла та витримки камера встановлює сама залежно від вибраного для фото пейзажу, а розмитість прибирає, що дає можливість фотографувати з рук за будь-якої витримки.

При зйомці за допомогою нічного режиму відпадає потреба у штативі, додатковому освітленні або професійних навичках фотографа. Він створений насамперед для того, щоб будь-яка людина могла створити ідеальну фотографію в будь-який час доби і при будь-якому освітленні.

Мінуси нічного режиму

Нічний режим не зможе відобразити об’єкти, що рухаються, оскільки в ньому використовується технологія «кілька кадрів». Таким чином, все, що знаходилося в русі, буде розмито. У гіршому випадку можна отримати повністю «попливлий» кадр.

Тримати смартфон у руках доведеться набагато довше. Витримка в нічному режимі триває до трьох секунд, які доведеться простояти нерухомо, спрямовуючи камеру в потрібну сторону.

У зв’язку з цим нічна зйомка погано підходить для того, щоб фотографувати феєрверки, святкові салюти або автомобілі, що пролітають повз.

Не всі смартфони мають режим нічної зйомки. Серед тих, що вже є на ринку, можна вибрати найбюджетніші моделі: Honor 10 Lite та Realme 2 Pro, а також найдорожчі: Samsung Galaxy S10 та Huawei P30 Pro. Але купувати новий пристрій заради хороших фотографій не обов’язково – шляхом проб і експериментів можна досягти чудової якості фото навіть на камері з мінімальною кількістю налаштувань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Головне за день

Президент Чехії назвав до кого Путін прислухається на переговорах

Президент Чехії Петр Павел заявив, що російський диктатор Володимир Путін розглядає американського президента Дональда Трампа як єдиного співрозмовника на можливих мирних переговорах щодо війни...
0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини