Світ Російсько-українська війна "Це важко для всіх": Папа Римський закликав молодь України пробачити своїм ворогам
Папа Франциск визнав, що прощення є складним процесом навіть для нього. Понтифік переконаний, що треба "продовжувати рухатися вперед і завжди прощати".
Related video
У суботу, 1 лютого, вперше в історії відбулася онлайн-зустріч Папи Римського з українською молоддю. Понтифік відповідав на запитання молодих українців, закликав їх пробачити своїм ворогам і протистояти інстинкту "відповідати на удар ударом". Про це пише Vatican News.
На онлайн-зустріч з Папою Франциском приїхали до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві понад 250 молодих людей з греко-католицьких та римо-католицьких єпархій.
Папа запропонував молоді поставити будь-які запитання. 17-річна дівчина розповіла про брата-військового, який отримав кілька поранень і опинився в оточенні ворога. 18-річний харків'янин поділився болем утрати друзів.
21-річна вчителька Іліана Добра з Ужгорода поставила запитання: "Чи варто вмирати за свою країну?". Папа відповів, що "сьогоднішнє життя знецінене". За його словами, "війна і гроші ставляться вище за людське життя".
"Війна завжди руйнує. Ліками є діалог: завжди, між собою, навіть з тими, хто нам протистоїть. Будь ласка, ніколи не втомлюйтеся від діалогу. Мир будується через діалог. Це правда, що іноді діалог неможливий через упертість деяких, але ми завжди повинні докладати зусиль", — зазначив Папа Римський.
Понтифік показав маленьке Євангеліє в камуфляжній обкладинці, з яким пішов на передову український солдат Олександр.
"Для мене це реліквія юнака, який віддав своє життя за мир. Я зберігаю її на своєму столі і молюся за нею щодня. Ми повинні пам’ятати наших героїв, які захищали свою Батьківщину. Український народ страждає. Відкриймо очі і побачимо, що робить війна!", — наголосив Папа Франциск.
Папа Римський закликав пробачити своїм ворогам
35-річна Тетяна з Чикаго порушила питання прощення: "Як навчити дітей пробачати, коли війна залишає глибокі рани в серцях?".
Папа Римський визнав, що прощення — складний процес.
"Це важко для всіх, навіть для мене. Але мені допомагає ця думка: я повинен пробачити, як мене пробачили. Кожен з нас повинен пам’ятати, як ми були прощені. Мистецтво прощення нелегке, але ми повинні продовжувати рухатися вперед і завжди прощати", — сказав він.
Нагадаємо, у неділю, 15 грудня, Папа Франциск назвав українців і росіян "двоюрідними братами".
26 грудня голова УГКЦ Святослав Шевчук заявив, що Папа Римський прийняв запрошення відвідати Україну.