ГоловнаСвітМожна "помацати" віртуальні об'єкти: створено апарат для реалістичних VR-дотиків (фото)

Можна “помацати” віртуальні об’єкти: створено апарат для реалістичних VR-дотиків (фото)

Діджитал Можна "помацати" віртуальні об'єкти: створено апарат для реалістичних VR-дотиків (фото)

VR, дотики, тактильність, дотик, віртуальна реальність, фото
Фото: Северо-Западный университет | Пристрій для відчуття дотиків у VR-просторі

Інженери Північно-Західного університету в США представили технологію, яка дає змогу імітувати різні тактильні відчуття у віртуальній реальності (VR), включно з вібраціями, розтягуванням, тиском, ковзанням і скручуванням.

Related video

Про розробку стало відомо з офіційного сайту університету.

За нинішніх VR-технологій більшість взаємодій у віртуальному просторі, як правило, обмежується простими вібраціями. Щоб виправити це, вчені розробили легкий бездротовий пристрій, який імітує більш складні відчуття.

"Майже всі тактильні приводи насправді просто тикають у шкіру. Але шкіра сприйнятлива до набагато складніших відчуттів дотику. Ми хотіли створити пристрій, який міг би докладати сили в будь-якому напрямку — не просто тикати, а штовхати, скручувати і ковзати", — зазначив Джон А. Роджерс, який керував розробкою пристрою.

Повідомляється, що нова технологія дає можливість відчути тиск, вібрацію, розтягнення і багато іншого. Ба більше, вона може комбінувати відчуття і працювати швидко або повільно, щоб імітувати більш тонке, реалістичне відчуття дотику.

Механізм розміром всього в кілька міліметрів використовує крихітний магніт і набір дротяних котушок, розташованих у гніздовій конфігурації. Коли електрика тече через котушки, вона генерує магнітне поле. Коли це магнітне поле взаємодіє з магнітом, воно створює силу, досить сильну, щоб переміщати, штовхати, тягнути або крутити магніт. Об'єднуючи актуатори в масиви, вони можуть відтворювати відчуття щипання, розтягування, стиснення і постукування.

Fullscreen
Пристрій для VR-дотиків Фото: Северо-Западный университет

Пристрій працює від невеликої акумуляторної батареї і використовує Bluetooth для бездротового підключення до гарнітур віртуальної реальності та смартфонів. Його можна розмістити в будь-якому місці на тілі, об'єднати з іншими приводами в масиви або інтегрувати в поточну переносну електроніку.

Крім відтворення повсякденних тактильних відчуттів, платформа також може передавати інформацію через шкіру. Змінюючи частоту, інтенсивність і ритм тактильного зворотного зв'язку, команда перетворила звук музики на фізичний дотик, наприклад. Дослідники також змогли змінювати тональності, просто змінюючи напрямок вібрацій. Відчуття цих вібрацій дозволило користувачам розрізняти різні інструменти.

Важливо 3D-відеодзвінки стануть реальністю: створено проривний процесор для генерації голограм (фото)

Розробники вважають, що їхня технологія зможе поліпшити віртуальний досвід, допомогти людям із вадами зору орієнтуватися в навколишньому середовищі, відтворювати відчуття різних текстур на плоских екранах для онлайн-покупок, забезпечувати тактильний зворотний зв'язок для віддалених візитів до лікаря і навіть дати змогу людям із вадами слуху "відчувати" музику.

"Ми думаємо, що наша система може допомогти ще більше скоротити розрив між цифровим і фізичним світами. Додавши справжнє відчуття дотику, цифрова взаємодія може відчуватися більш природною і захопливою", — підсумував Роджерс.

Нагадаємо, вчені з Корнельського університету створили для мишей окуляри віртуальної реальності під назвою MouseGoggles, використовуючи недорогі готові компоненти, такі як дисплеї розумних годинників і крихітні лінзи.

Раніше також повідомлялося, що в американському штаті Флорида вперше в судовій практиці було дозволено використовувати симуляцію віртуальної реальності як доказ у справі.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини