ГоловнаСвіт"Потрібні практичні кроки": Зеленський прокоментував можливість швидкого припинення вогню

“Потрібні практичні кроки”: Зеленський прокоментував можливість швидкого припинення вогню

Воєнний фокус Російсько-українська війна Переговори України та Росії щодо припинення війни Прес-конференція Зеленського на форумі "Україна. Рік 2025" "Потрібні практичні кроки": Зеленський прокоментував можливість швидкого припинення вогню

Зеленський
Фото: Getty Images | Глава держави називає питання припинення вогню "дуже складним"

Український президент переконаний, що реалізація режиму припинення вогню можлива лише за умови дотримання гарантій безпеки, аби не допустити поновлення бойових дій.

Related video

Президент України Володимир Зеленський вважає, що питання припинення вогню та його реалізація є "дуже складним" через неможливість об'єктивного контролю та реалізації гарантій безпеки. Про це глава держави заявив під час пресконференції для журналістів.

Зеленський підкреслив, що це питання неодмінно пов'язане з наданням реальних гарантій безпеки, а також завдяки об'єктивній верифікації дотримання режиму припинення вогню.

"Коли у тебе дуже активні дії на кордоні 1000 км, хто це буде верифікувати? Пам'ятаєте, після Мінська там були постріли, і то ніхто його не міг контролювати, були загиблі та поранені. Це — складне питання, тому я зараз відповісти на все не зможу. Потрібні практичні кроки". — сказав глава держави.

На думку Зеленського, США зацікавлені у припиненні вогню, а також розглядають такий варіант як "можливий спосіб завершення конфлікту". Однак президент застерігає від сценарію, в якому саме припинення вогню сприйматиметься як дипломатична перемога. Однак, на думку Зеленського, з цього є реальна загроза поновлення бойових дій.

"Можна виглядати переможцем, якщо ти зробив ceasefire [припинення вогню з англ. — ред], а через рік війна почалася знову. Але росіяни будуть готуватися до повторного наступу, і це дуже небезпечно для всіх", – пояснив він.

Раніше повідомлялося, що Зеленський розповів про угоду щодо рідкісноземельних металів. За словами президента, останні серйозні розробки в галузі рідкісноземельних металів були 50-60 років тому, а деякі майже 90 років, а це потребує додаткового аудиту.

Згодом стало відомо, як президент відреагував на можливість проведення виборів під час війни. Зеленський вважає, що Україна не зможе влаштувати голосування половини громадян, у зв'язку з чим виникне питання з визнанням результатів.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини