Зеленський: друзі Путіна чули від нас, що закінчення війни можливе

Президент підкреслив, що "далекобійні санкції" України повністю реалізовуються Україна зробила пропозиції як ключовим партнерам, так і "друзям" російського диктатора про можливість зустрічі та завершення...
ГоловнаТехнологіїУкраїна на URC 2026 презентувала платформу на базі ШІ для моделювання відновлення...

Україна на URC 2026 презентувала платформу на базі ШІ для моделювання відновлення громад

Україна на URC 2026 презентувала платформу на базі ШІ для моделювання відновлення громад Фото: Мінрозвитку громад

Міністерство розвитку громад та територій на Конференції з відновлення України (URC 2026) в Гданську (Польща) презентувало Reconstruction Intelligence Platform – один із перших у світі цифрових інструментів з інтегрованим штучним інтелектом (ШІ) для моделювання відновлення громад.

Як повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба у телеграм, загалом платформа об’єднує 47 державних реєстрів і баз даних, а також 12 міжнародних методологій відновлення, директиви ЄС у сфері енергоефективності та українське законодавство.

Зазначається, в межах URC 2026 платформу було презентовано єврокомісарці з питань стартапів, досліджень та інновацій Катерині Захарієвій, а також представникам Amazon Web Services – одного зі світових лідерів у сфері хмарних технологій та штучного інтелекту.

Віцепрем’єр з відновлення пояснив, що відповідна розробка дає можливість моделювати розвиток громад, прогнозувати потреби в житлі, транспортній, енергетичній і соціальній інфраструктурі та формувати інвестиційні проєкти, визначаючи оптимальні джерела фінансування.

Таким чином за допомогою ШІ попередній сценарій з відновлення громади можна сформувати за декілька годин.

"Для нас це новий підхід до відновлення країни – швидкий, прозорий і заснований на даних, який може стати новим світовим стандартом планування відбудови", – наголосив Кулеба.

Напередодні в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна " віцепрем’єр повідомив, що над реалізацією програмного забезпечення у відповідному проєкті залучено українську ІТ-компанію.

Конференція з відновлення України проходить 25-26 червня. Українську делегацію очолює прем’єр-міністр Юлія Свириденко.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини