ГоловнаВійнаУкраїна повернула з російського полону ще сімох незаконно утримуваних цивільних - Лубінець

Україна повернула з російського полону ще сімох незаконно утримуваних цивільних – Лубінець

Додому повернулися семеро цивільних громадян України, які роками незаконно утримувались у неволі в росії. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець, пише УНН.

Деталі

За словами омбудсмена, це результат його прямої гуманітарної роботи з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.

Лубінець подякував Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та всім іншим дотичним органам, які працюють у межах Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини – це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства

– підкреслив уповноважений ВР.

Як зауважив Лубінець, одного із українців росіяни викрали із власної домівки лише тому, що його сини служать у ЗСУ. Іншого українця – по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.

Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади "Ангели Тайри" в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше

– наголосив омбудсмен.

Лубінець також додав: "Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені".

Зеленський повідомив про новий обмін: з російського полону повернули ще 160 військових, у тому числі захисників Маріуполя26.06.26, 15:17 • 48261 перегляд

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини