
Ціни на азотні добрива різко впали з рекордних максимумів, досягнутих під час війни в Ірані, ще до того, як судна почали вільно курсувати через Ормузьку протоку.
Про це пише Financial Times.
За даними аналітичної компанії Argus, що спеціалізується на сировинних ринках, базові ціни на сечовину на Близькому Сході впали приблизно на 50% — до 475 $/т з квітневого піку в 918 $/т, повернувшись до довоєнного рівня, незважаючи на перебої в торгівлі через один із найважливіших експортних маршрутів світу.
Спад почався ще до того, як судноплавні шляхи через Ормузьку протоку повністю стабілізувалися.
Головною рушійною силою зниження цін залишається ослаблення попиту з боку сільськогосподарського сектору. Головний економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Максімо Тореро зазначив, що причиною цього може бути скорочення фермерами в Північній півкулі норми внесення добрив після різкого зростання цін. Частина аграріїв перейшла на культури, які потребують менше поживних речовин.
Крім того, перспектива повернення на ринок китайського експорту добрив сприяла зниженню цін з пікових значень.
На думку фахівців, на суднах у Перській затоці знаходиться 900 тис. т сечовини, значна частина якої вже продана, але ще не доставлена покупцям.
Фосфатні добрива залишаються обмеженими через зростання вартості сірки: за даними Argus, ціни на сірку зросли на 110% у Китаї та на 133% у Середземноморському регіоні з початку конфлікту, що продовжує підтримувати високі ціни на фосфатні добрива.