
Сезон збору дикорослої чорниці розпочався у Сарненському районі Рівненської області.
Щодня десятки людей вирушають до лісу з відрами та кошиками, щоб заробити додаткові гроші або заготовити ягоди для власних потреб, повідомляє телеканал ITV.
Для багатьох мешканців сіл регіону збір ягід — джерело додаткового заробітку. Збиральники розповідають, що їм вдається заробити від 300 до 1000 грн на здачі чорниці.
Втім зазначають, що цьогоріч чорниць у лісі значно менше, ніж зазвичай.
Нині чорниці переважно збирають руками. Використовувати спеціальні гребінки поки не поспішають, адже в лісі ще багато недозрілих ягід.
«Через тиждень-два вони достигнуть. А коли люди йдуть із гребінками, то обривають і зелені ягоди. Тоді не буде ні собі, ні іншим», — розповідає одна із жінок.
Водночас продавці на ринках кажуть, що чорниць цього року небагато. За словами мешканки Костопільщини Ольги, яка привезла ягоди на продаж до Рівного, врожай значно скромніший, ніж торік.
Наразі літр чорниць на ринках Рівненщини коштує 180-240 грн залежно від якості ягід і місця продажу. За словами продавців, нинішні ціни вже вищі, ніж були на початку сезону минулого року.