ГоловнаЕкономікаВитрати на енергію у тепличному виробництві зросли до 75%

Витрати на енергію у тепличному виробництві зросли до 75%

Витрати на енергію сьогодні перевищують сукупні витрати на робочу силу, матеріали та логістику. Затрати на електроенергію зросли до 60-75%, що є надкритичним для частки енерговитрат у собівартості.

Про це повідомила незалежна консультантка RVO із закритого ґрунту Катерина Волянська під час презентації нідерландського дослідження.

«У зимовому циклі саме енергія визначає рентабельність виробництва: життєздатність зимового виробництва сьогодні визначається передусім вартістю енергії, а не лише агрономічною ефективністю. Зростання цін має структурний, а не тимчасовий характер. Тобто ціни на газ у 3-4 рази вищі за довоєнний рівень, а ціни на електроенергію стабілізувались на структурно вищому рівні», — зазначає Катерина Волянська.

Вона додає, що на формування ціни на продукцію також впливає і волатильність курсу гривні відносно євро чи долара, оскільки зазвичай тепличники закуповують матеріали для вирощування у валюті, а продають продукцію в Україні.

Світлана Цибульська, AgroPortal.ua

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини