ГоловнаКиївКиїв частково залишився без світла - чи загрожують Україні літні відключення через...

Київ частково залишився без світла – чи загрожують Україні літні відключення через спеку

У Києві 25 червня запровадили екстрені відключення електроенергії. В "Укренерго" тим часом попереджають, що через аномальну спеку в Україні можуть повернути стабілізаційні відключення, які триватимуть до 5 годин, повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу компанії.

Деталі

Наразі відомо, що без електроенергії залишився спочатку лівий берег столиці, а потім відключення за розпорядженням національного регулятора ввели й на правому. Причина – технологічне порушення на одному з енергооб'єктів.

Унаслідок технологічного порушення на одному з енергооб’єктів – у частині районів Києва застосовані аварійні відключення для всіх категорій споживачів

– повідомили в “Укренерго”.

Тим часом у КМВА пообіцяли тримати ситуацію під контролем та максимально оперативно усунути всі несправності. Щоправда, конкретні терміни виконання робіт чиновники не озвучили.

Графіки відключення світла: чому вони можуть повернутися та що кажуть в "Укренерго"

Національний регулятор підтвердив журналістам УНН, що у столиці справді розпочалися екстрені відключення світла.

Графіки стабілізаційних відключень тимчасово не діятимуть, бо треба терміново допомогти енергосистемі. Сповістимо, щойно стане краще та графік повернеться

– зазначили у компанії.

Яка ситуація в енергосистемі станом на 25 червня

Станом на 25 червня вітчизняна енергетична система частково пошкоджена внаслідок атак російських військових. Через це світла немає у частині сіл, селищ і міст Донецької, Харківської, Сумської, Херсонської та Запорізької областей.

Крім того, через значне підвищення температури повітря, яке триває в країні вже впродовж кількох днів, зросло споживання електроенергії. Станом на 09:30 воно було на 3,7% вищим, ніж в цей час попереднього дня, у середу.

Контекст

Українська енергосистема залишається вразливою через наслідки російських ракетних і дронових ударів. Після масованих атак на енергетичну інфраструктуру енергетики змушені проводити аварійні та планові ремонти, а також балансувати систему коштом власної генерації, імпорту електроенергії та обмеження споживання у разі дефіциту.

Влітку основним викликом для енергосистеми є не опалення, а різке зростання використання охолоджувальної техніки. Саме тому тривала спека може створювати додаткове навантаження на мережу, особливо в умовах ремонтів на електростанціях.

Нагадаємо

Українська енергосистема пройшла перший місяць літа 2026 року у відносно стабільному, але все ще вразливому стані. Вона працювала у режимі балансування між власною генерацією, імпортом, ремонтами та ризиком нових атак.

Головне за день

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини