В Ірпені з’явився перший денний реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю

Про це розповів мер міста Олександр Маркушин. За його словами, новий сучасний простір створили завдяки меценатам. Він зможе підтримувати близько 300 дітей з інвалідністю...
ГоловнаСвітБиття груші та крики не допоможуть: учені з'ясували, як найпростіше заглушити гнів

Биття груші та крики не допоможуть: учені з’ясували, як найпростіше заглушити гнів

Технології та наука Биття груші та крики не допоможуть: учені з'ясували, як найпростіше заглушити гнів

лють, гнів
Фото: Pexels | Опублікована робота підкреслює критичне зрушення в розумінні та управлінні нашими емоціями

Проаналізувавши поведінку тисяч людей, вчені з'ясували, що традиційні методи випускання пари не допомагають, а навпаки посилюють почуття гніву. Замість них вони запропонували низку простих способів взяти емоції під контроль.

Related video

Нещодавно вчені провели масштабний огляд 154 досліджень, присвячених управлінню гнівом, який виявив серйозні недоліки таких популярних методів, як удар по боксерській груші або біг підтюпцем. Дослідники проаналізували вплив занять, які або посилюють, або послаблюють фізіологічне збудження — те, наскільки бадьорою та енергійною почувається людина, що тісно пов'язано з гнівом. Вони виявили найдієвіші методи управління своїми почуттями, пише PsyPost.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Мета-аналіз, що включав дані понад 10 000 учасників, показав, що зниження збудження за допомогою таких методів, як глибоке дихання, м'язова релаксація та усвідомленість, значно знижує рівень гніву. Ці методи виявилися ефективними в різних умовах, від лабораторій до реального життя, і серед різних груп, включно зі студентами, правопорушниками та людьми з обмеженими можливостями. З іншого боку, заняття, які, як передбачалося, мали б допомагати, наприклад біг підтюпцем, насправді посилювали гнів і агресію через свою монотонну, повторювану природу, заявив автор дослідження, професор Бред Дж. Бушман.

Результати дослідження також спростували поширену думку про те, що виплеск гніву, наприклад, крики або удари по предметах, приносить користь. Навпаки, такі дії скоріше розпалюють гнів, ніж зменшують його, що говорить про те, що більш ефективними є стратегії, які заспокоюють фізіологічне збудження. Важливо, що дослідження показало, що участь в ігрових групових видах спорту може допомогти послабити гнів, сприяючи позитивній емоційній взаємодії.

Опублікована робота підкреслює критичне зрушення в розумінні та управлінні нашими емоціями, необхідне в стратегіях управління гнівом. Зосередившись на методах, що знижують збудження, люди можуть отримати доступ до ефективних і часто недорогих способів управління почуттям гніву, які сприяють поліпшенню особистого здоров'я і добробуту суспільства в цілому. Це дослідження пропонує надійний, заснований на фактах підхід до боротьби з емоцією, яка може призвести до серйозних руйнівних особистих і соціальних наслідків.

Раніше Фокус писав про те, як завдяки вченим з Університету Нагої в Японії, стало відомо про ще один спосіб контролю негативних емоцій.

Головне за день

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини