На Подолі відбудеться «Грудневий шук»

На Житньому ринку влаштують благодійну «барахолку». 10 грудня на Житньому ринку відбудеться велика барахолка, що займатиме два поверхи. Організатори заходу пропонують киянам придивитися...
ГоловнаСвітНенависті немає: вчені розвіяли міф, що переслідує феміністок із 19-го століття

Ненависті немає: вчені розвіяли міф, що переслідує феміністок із 19-го століття

Технології та наука Ненависті немає: вчені розвіяли міф, що переслідує феміністок із 19-го століття

фемінізм, феміністки, феміністки протест
Фото: Shutterstock | Учені довели, що у феміністок немає ненависті до чоловіків

Нове дослідження показує, що "ненависть феміністок до чоловіків" — не більше ніж міф, що сформувався століття тому і міцно вкоренився в суспільстві.

Related video

Принаймні з 19-го століття сформувався певний стереотип про те, що фемінізм мотивований античоловічими настроями або мізандрією (чоловіконенависництво). Більш ранні дослідження також показали, що феміністки часто сприймаються як "нежіночні або чоловіконенависниці", пише Daily Mail.

У результаті в новому дослідженні вчені з Університету Суррея зосередилися на тому, щоб підтвердити або спростувати вкорінене твердження про те, що феміністки ненавидять чоловіків. Для цього вчені відібрали групу з 10 000 осіб із 9 країн, зокрема Великої Британії, США, Італії та Японії. Далі реципієнтів попросили відповісти на низку запитань про чоловіків.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Зазначимо, що в дослідженні взяли участь реципієнти, які ідентифікують себе як феміністки, а також ті, хто не вважав себе такими. Під час опитування учасниць дослідження попросили оцінити, наскільки тепло і прихильно вони ставляться до чоловіків, наскільки вони їм подобаються і довіряють їм, а також чи відчувають вони щодо чоловіків такі емоції, як ніжність або презирство.

Результати дослідження свідчать про те, що феміністки й нефеміністки здебільшого однаковою мірою були позитивно налаштовані щодо чоловіків. І все ж невеликі відмінності між їхніми поглядами все ж були присутні.

За словами авторки дослідження, психологині Айфе Гопкінс-Дойл, у дослідженні розглядалися несвідомі погляди на чоловіків, а також ті, про які вони заявляли відкрито. Для ого вчені оцінили, наскільки швидко і точно, реципієнти могли асоціювати чоловічі слова, наприклад, "містер" або "Кевін", з позитивними та негативними словами, наприклад, "чудовий" або "жахливий". Якщо учасники дослідження швидше відносили чоловічі слова до позитивних, це вказувало на більш позитивне ставлення.

Команда зазначає, загалом і феміністки, і нефеміністки мали позитивні несвідомі погляди на чоловіків, і між ними не спостерігалося суттєвих відмінностей. Водночас феміністки справді вважали, що чоловіки становлять більшу загрозу гідності та добробуту жінок. Передбачається, що це пов'язано з менш позитивним ставленням до чоловіків. Однак феміністки також сприймали чоловіків і жінок як більш схожих, що призвело до більш позитивного ставлення.

Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, що робить людину нудною і неприємною для спілкування.

Головне за день

Опитування

Чи пішли б ви на поступки русні через відсутність світла/тепла?

ТОП новини